Haberler

1 ay önce

TCMB’den Döviz Müdahalesi Geldi!

TCMB, bugün gerçekleştirmiş olduğu açıklama ile döviz kurunda gerçekleşen yükselişlere müdahalede bulunduğunu resmen açıkladı.

2 ay önce

Merkez Bankası Yine İndirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bu yıl on birinci kez gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu Toplantısı’nda yeniden faiz indirimine gitti.

2 ay önce

FED Kararı: Varlık Alımları Azaltılıyor!

FED, bugün FOMC toplantı kararını açıkladı ve herhangi bir faiz değişimi gerçekleştirmedi.

3 ay önce

TCMB’den Yine Faiz İndirimi Geldi!

TCMB, 21 Ekim 2021 Perşembe (bugün) gerçekleştirmiş olduğu Para Politikası Kurulu toplantısında beklentilerin üzerinde bir faiz indirimi kararı aldı.

3 ay önce

Avrupa Bölgesinde Fiyatlar Rekor Seviyede!

Avrupa bölgesinde %3.4 oranına ulaşan enflasyon oranı sonrasında bugün açıklanan ÜFE ise %13.4 oranına ulaşarak rekor kırdı.

3 ay önce

Bitcoin Yeniden 50.000 USD’yi Geçti!

Kripto para piyasalarında toparlanma süreci devam ediyor ve son 24 saatlik süre içerisinde piyasa içerisinde Bitcoin başta olmak üzere genel bir yükseliş hakimiyet gösteriyor.

3 ay önce

Enflasyon Verisi Açıklandı!

Az önce yurt içi enflasyon verileri açıklandı ve TÜİK verilerine göre TÜFE yıllık bazda %19.58 olurken aylık bazda ise %1.25 oldu.

3 ay önce

Otogaz 71 Kuruş Zamlandı!

Otogaz, 2 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 71 kuruş zamlandı.

3 ay önce

Merkez Bankası Rezerv Varlıkları Arttı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bugün açıklanan rapora göre resmi rezerv varlıkları Ağustos 2021 tarihine kıyasla %11.3 oranında artış gösterdi.

4 ay önce

SÜRPRİZ: Merkez Bankası Faiz İndirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında altıncı kere toplantı gerçekleştirdi ve ilk faiz indirimi gerçekleştirdi.