TCMB’den Döviz Müdahalesi Geldi!

TCMB’den Döviz Müdahalesi Geldi!
0

TCMB, bugün gerçekleştirmiş olduğu açıklama ile döviz kurunda gerçekleşen yükselişlere müdahalede bulunduğunu resmen açıkladı. Geçtiğimiz dakikalarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ”Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir.” açıklamalarında bulundu.

Kasım 2021 tarihinin son işlem gününde 13.95 seviyesine ulaşarak yeni bir rekor tazelemesi gerçekleştiren Amerikan Doları ve 15.70 seviyelerine ulaşan Euro, TCMB tarafından gerçekleştirilen müdahale sonrasında yeniden açılış seviyelerine geriledi.

tcmb döviz müdahalesi

Ayrıca, gün içerisinde müdahale haberleri sonrasında 12.36 seviyelerine gerileyen USDTRY paritesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında yeniden 13 seviyelerine doğru yükseliş gösterdi. Aynı şekilde 14.04 seviyelerine kadar çekilen Euro ise yeniden 14.75 seviyelerine ulaşırken İngiliz Sterlini ise 16.55 seviyelerine geriledikten sonra yeniden 17 TL üzerine çıktı ve anlık olarak 17.32 seviyelerinden işlem görmekte.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap