Blockhain

8 ay önce

Solana (SOL) Nedir?

Solana, yüksek hacimli işlemlere odaklanan ve bunun yanı sıra hızlı işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan blok zinciri ağıdır.

8 ay önce

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot, kendisini belirli amaçlar için hizmet sağlayan, farklı zincirleri sadece tek evrensel ağ altında toplamayı başarabilen ve yeni nesil bir blok zinciri protokolü olarak tanımlamaktadır.

1 sene önce

51 Saldırısı Nedir?

51 saldırısı, blok zinciri ekosisteminde tek bir kişi veya organizasyonun hash oranının çoğunluk gücünü kontrol altına almasıyla gerçekleşir.

1 sene önce

Blok Zinciri (Blockchain) Avantajları ve Dezavantajları

Birçok blok zinciri dağıtılmış bir dijital kayıt defteri olarak çalışmakta olan merkeziyetsiz veri tabanları olarak tasarlanmıştır.

1 sene önce

Student Coin İncelemesi

Student Coin, blockchain tabanlı bir ekosistemdir ve kripto alanı kapsamını genişletebilecek bir altyapıya sahiptir.

1 sene önce

NFT Nedir? Nasıl Çalışır?

Genellikle kripto koleksiyonlukları olarak isimlendirilen eşsiz tokenlar (NFT) bu fikrin temel amacını yansıtmaktadır ve bu fikre dayalıdır.

1 sene önce

Tekrar Saldırısı Nedir?

Tekrar saldırısı, temel verinin geçerli olması sebebi ile ağın güvenlik protokolleri saldırı işlemine normal bir veri gibi değer biçer.

1 sene önce

DeFi Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 7 Gösterge

DeFi dünyasının oldukça hızlı gelişmesi ile birçok DeFi projesi ortaya çıkmıştır ve tüm bu projeler hakkında bilgi sahibi olmak pek kolay değildir.

1 sene önce

IEO Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

IEO, genellikle yeni kripto para projeleri veya blockchain ürünleri yaratılmak istenildiğinde fon toplamak için kullanılan yöntemlerden birisidir.

1 sene önce

ICO Nedir? Nasıl Çalışır? Neden Önemlidir?

ICO, Inital Coin Offering kelimelerinin kısaltması ile oluşan kripto para terimidir ve Türkçe karşılığı da İlk Coin Arzı olarak bilinmektedir.