Nedir?

2 gün önce

ITO Şirket ve Unvan Sorgulama Nasıl Yapılır?

ITO, İstanbul sınırları içerisinde faaliyet göstermekte olan ve bireyler ile ticari kurum işletmelerinin düzenlemiş olduğu, kayıt altında tuttuğu ve bu işletmelere ait sicil kayıtlarının tutulmakta olduğu kurula verilen isimdir.

1 hafta önce

E-Fatura Hatalı Kesilirse Ne Olmaktadır?

E-fatura, özellikle her geçen gün dijitalleşen dünya ile hayatımıza girmiştir ve günümüzde oldukça önemli bir konuma ulaşmıştır.

2 hafta önce

Part Time İş Nedir?

Part time iş, bazı bireyler için ek gelir yöntemi olarak bazı bireyler için öğrencilik veya benzeri durumlarda az da olsa kazanç yöntemi olarak tanımlanabilir.

3 hafta önce

Tediye Makbuzu Nedir?

Tediye makbuzu, kıymetli evrak, mal benzeri kıymetli eşyaların ve paranın teslim edildiğini ispatlamak amaçlı düzenlenen makbuza verilen isimdir.

3 hafta önce

Valör Nedir?

Valör kelimesinin anlamı faiz hesaplama işlemlerinde başlangıç oluşturulan tarih olarak tanımlanmaktadır.

4 hafta önce

Gecikme Zammı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Gecikme zammı, amme alacaklarının zamanında ödenmemesi durumunda uygulanmakta olan zamma verilen isimdir.

1 ay önce

Marka Tescili Nedir? Nasıl Yapılır?

Marka tescili, markalaşmış tüm ürün, hizmet ve tasarımların öncelikli ihtiyaçlarından birisi olarak markanın korunması durumuna verilen isimdir.

1 ay önce

Solana (SOL) Nedir?

Solana, yüksek hacimli işlemlere odaklanan ve bunun yanı sıra hızlı işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan blok zinciri ağıdır.

1 ay önce

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot, kendisini belirli amaçlar için hizmet sağlayan, farklı zincirleri sadece tek evrensel ağ altında toplamayı başarabilen ve yeni nesil bir blok zinciri protokolü olarak tanımlamaktadır.

1 ay önce

Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink, özellikle son bir yıllık süreç içerisinde kripto para piyasasında yaygın olarak kullanılmaya başlamış ve oldukça popüler olmuş bir kripto para birimidir.