Student Coin İncelemesi

Student Coin İncelemesi
0

Student Coin, özellikle son birkaç hafta içerisinde birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekmeyi başarmış ve oldukça başarılı şekilde ön satış sürecini yürütmekte olan bir projedir. Bu proje, eğitim ve kitle fonlaması gibi özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda ve birçok popüler üniversite tarafından da desteklenmeye başlamış durumda. Peki, nedir bu Student Coin?

Student Coin Nedir?

Student Coin, blockchain tabanlı bir ekosistemdir ve kripto alanı kapsamını genişletebilecek bir altyapıya sahiptir. Proje, iki ana hedef doğrultusunda gerçekleşmektedir. Birinci ana hedef şirketlerin ve bireylerin kendi tokenlarını geliştirmelerine imkân sağlamak, ikinci ana hedef ise güvensizliklerden kurtulmak için eğitmektir. Harvard ve Standford gibi popüler üniversiteler tarafından desteklenen bu projenin ayrıca 500’den fazla diğer üniversiteler tarafından da desteklendiği bilinmektedir. Ayrıca, destek gösteren birçok kurum bu projenin başarılı olacağına dair inanmaktadır.

student coin

Neden Bu Kadar Özel?

Bu proje öğrencileri ve genç girişimcileri hedef kitle olarak belirlediği için diğer projelere kıyasla daha farklı ve özeldir. Daha net bir anlatım ile açıklamak gerekirse bu proje, kullanıcılarının kitle fonlaması projeleri gerçekleştirmesine imkân sağlıyor ve bu sebeple de diğer projelere kıyasla özel oluyor. Sistem ise tam olarak şu şekilde çalışıyor;

Kullanıcı bir proje oluşturuyor ve bu projesi için de kendine ait token yaratıyor. Student Coin ekosistemindeki yatırımcı ise oluşturulan bu tokenleri alım-satım işlemlerinde kullanabiliyor. Henüz işlem pariteleri hakkında kesin bir bilgi olmasa da alım-satım işlemlerinin STC ile gerçekleşmesi bekleniyor. Üniversite öğrencilerinin eğitim giderleri için ihtiyacı olan fonu buradan bulabileceği veya genç girişimcilerin buradan kolayca projeleri için fon bulabileceği özellikle vurgulanmış. Tabii ki buradan elde edilecek olan fonlama kalıcı olarak öğrenci veya girişimci için verilmeyeceği için daha sonra elde edilen bu fonun geri ödemesini de yapabilme seçeneği bulunmaktadır.

Platform içerisinde oluşturulacak her token Student Coin’in temel tokenı olan STC’ye dayanmaktadır.

STC Token Nedir ve Nasıl Alınabilir?

Student Coin projesinin ana tokeni STC’dir ve teknik bilgi olmaksızın kişiselleştirilmiş token oluşturulmasına olanak sağlar. Ayrıca, bu ekosistem içerisinde NFT tokenleri, DeFi tokenleri ve başlangıç tokenleri gibi birçok fırsat da yer almaktadır. Bunları takas edebilir veya kitle fonlaması için kolayca kullanabilirsiniz.

STC token satın almak için 30 Nisan 2021 tarihine kadar olan ön satış sürecine katılmanız gerekmektedir. 1 Şubat 2021 tarihinde ön satış süreci başlayan bu proje günümüze kadar 40 milyon USD fon toplamayı başarmıştır. Günümüzde aktif olarak 126. satış aşamasına ulaşan proje her aşamada 750.000 USD’lik satış yapıyor ve her aşamada token fiyatı 0.0002 USD olarak artmaktadır. Yine güncel satış değerine göre STC başı ödenmesi gereken ücret 0.02 USD olmuştur.

STC Token ICO Bonusu

Bu projeye yatırım yaptıktan sonra daha fazla STC sahibi olmak isterseniz veya hiçbir yatırım yapmaksızın STC sahibi olmak isterseniz ise tek yapmanız gereken ön satış sürecine arkadaşlarınızı davet etmek ve arkadaşlarınızın yatırım yapmasını sağlamak olacaktır. Davet ettiğiniz her arkadaşınızın yatırımı sonucunda tercih edeceğiniz referans türüne bağlı olarak %20 oranında Ethereum veya %30 oranında STC kazanabilirsiniz.

student coin nedir

Student Coin Ekosistemi

Bu projenin ekosistemi sadece STC üzerine değil, daha fazla bireyin blockchain teknolojisinden faydalanarak fon elde etmesi üzerine kurulmuş bir teknolojidir. Bu ekosistemin iki temel bileşeni bulunmaktadır. Birincisi eğitim bileşeni ikincisi ise iş bileşenidir.

Projenin iş bölümü ise birbirine bağlı üç ana uygulamayı içermektedir;

STC Terminali

Bu terminal, STC tabanlı token oluşturulmasını mümkün kılan bir yazılımdır ve 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tüm kullanıcıların kullanımı için hazır duruma gelecektir. Bu terminalin en güzel tarafı ise ön izlemesinden de görüleceği gibi token oluşturmak için teknik bir bilgi gerektirmemesidir. Yapılması gereken tek şey önünüze açılan form içerisindeki bilgileri doldurmak ve birkaç ayar gerçekleştirmek olacaktır. Bu da oldukça kolay kullanımı sebebi ile oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir.

STC Cüzdan

Bu hizmet her ne kadar STC için yaratılmış gibi görünüyor olsa da cüzdan içerisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer alternatif kripto paraları saklamak mümkündür. Ayrıca, bu cüzdan hizmeti haftalık olarak portföyünüz hakkında özet bilgi de sunduğu için oldukça kullanışlı ve faydalı bir hizmettir.

STC Borsası

Bu hizmet, kitle fonlaması için yardımcı olmak isteyen destekçilerin alım-satım işlemleri gerçekleştirebileceği ve STC tabanlı token alım-satımı yapabileceği yerdir. Detaylı sınıflandırma hizmeti sunan STC borsası daha kolay işlem yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, karmaşık olmayan tasarımı ile de kullanıcı dostudur.

Eğitim Bölümü

Projenin eğitim paneli, kripto paralar hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan bireylerin gerekli bilgi edinebilmesi için eğitim bölümü oluşturmuştur ve bu bölüm 5 farklı sınıfa ayrılmıştır. Her sınıf daha detaylı bilgi içermektedir ve kripto paralar hakkında detay gerektiren daha önemli bilgileri sunmaktadır.

student coin inceleme

Proje Destekçileri

Bu proje “Cryptocurrency Encyclopedia” ve “Advanced Technical Analysis – The Complex Technical Analysis of Assets” in yazarı Wojciech Podobas tarafından fikir olarak ortaya çıkmıştır. 2018 yılında CEO’nun çalışmakta olduğu Kozminski Üniversitesi öğrencileri arasında ‘’ALK Öğrenci Parası’’ bölünmesi ile Student coin projesi fikri ortaya çıktı. Bu proje birçok kişi tarafından o kadar çok beğenildi ki özel bir ekip ile geliştirilmesi kararı alınmış oldu.

Proje, 2020 yılının Nisan ayı sonunda 18 farklı ülkeden 200 üniversiteye kadar ulaştı ve yaklaşık olarak 2.000 kişi tarafından desteklendi. Daha sonra ise projeye güvenen bireylerin sayısının artması ile 500’den fazla üniversite proje destekçisi oldu. Bu destek ile proje destekleyicisi olan birey sayısı ise 50.000’i geçmişti. Proje ekibinde blockchain teknolojileri hakkında uzman 44 kişi yer almaktadır ve yol haritası sürekli olarak bu uzman ekibin bilgisi ile güncellenmektedir.

STUDENT COİN ÜYELİK LİNKİ

SORUMLULUK REDDİ: Bu içerik ücretsiz olarak proje tanıtımı için hazırlanmıştır ve kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kişi, kendi yatırımı ve kararlarından kendi sorumludur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap