Bitcoin Yeniden 50.000 USD’yi Geçti!

Bitcoin Yeniden 50.000 USD’yi Geçti!
0

Kripto para piyasalarında toparlanma süreci devam ediyor ve son 24 saatlik süre içerisinde piyasa içerisinde Bitcoin başta olmak üzere genel bir yükseliş hakimiyet gösteriyor. Özellikle son 24 saatlik süreç içerisinde %5.2 oranında artış gösteren Bitcoin 50.200 USD seviyesini yeniden aşmayı başarmış durumda. Genel olarak ise piyasanın toplam değeri %3.88 oranında büyüme göstererek 2.20 trilyon USD değeri aştı.

Son 24 saat içerisinde ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum fiyatı ise %3.15 artış göstererek 3.460 USD değere ulaşmış durumda. Sıralama içerisinde ilk 10 kripto paraya bakıldığı zaman ise göze çarpan kayda değer yükseliş dogecoin tarafında gerçekleşmiş olarak görünüyor. Dogecoin, son 24 saat içerisinde %10 oranında artış göstererek 0.24 USD değere yaklaştı.

bitcoin

7 Eylül 2021 tarihinde El Salvador tarafından Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesi sonrasında düşüşe geçen Bitcoin neredeyse son bir aylık süreç içerisinde 50.000 USD altında işlem görmekteydi. Tarihler 21 Eylül 2021’i gösterdiği zaman ise kısa süreli olarak fiyatın 40.000 USD altına sarktığı kayıtlara geçmişti.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Evergrande krizini takiben düşüş yönünde harekete geçen kripto paralar bu krizi kısa süre içerisinde atlatmayı başardı. Çin tarafından gelen baskılar ile fiyat dalgalanmaları yaşayan Bitcoin yeniden fiyatını toparlamaya başlamıştı. Ayrıca, hafta başında FED Başkanı Jerome Powell tarafından yapılan açıklamalar ile kripto para piyasalarında olumlu bir hava görülmüştü.

Powell, yapmış olduğu açıklamalarda kripto paralar için Çin benzeri bir tutum sergilemeyeceklerini vurgularmıştı. Bir diğer yandan Çin hükümeti ise kripto para madenciliğini yasaklaması sonrasında geçtiğimiz ay içerisinde ticaret faaliyetlerinin de yasa dışı olduğunu duyurmuştu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap