FAST İşlem Limiti 2.000 TL Oldu!

FAST İşlem Limiti 2.000 TL Oldu!
0

7 gün ve 24 saat boyunca kesintisiz olarak para transferi imkânı sağlayan FAST sisteminin işlem limiti günlük 1000 TL’den 2000 TL’ye yükseltildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iç kaynakları tarafından geliştirilen ve 8 Ocak 2021 tarihi itibari ile kullanıma sunulan FAST sisteminde günlük ortalama olarak 2 milyon adet işlem gerçekleştiriliyor. İki kullanıcı arasında bir saniye gibi kısa bir süre içerisinde para transferi yapılan bu sistemde ayrıca hafta sonlarında da işlem gerçekleştirme olanakları sunuluyor. Bu işlemler için arttırılan üst limit artık kullanıcıların daha kolay bir şekilde daha fazla para transferi yapmasına yardımcı olacak.

fast

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre 4 Ağustos 2021 tarihinden itibaren FAST işlemleri limiti 1000 TL’den 2000 TL’ye yükseltilmiştir. Ayrıca, ilerleyen dönemler içerisinde bu limitin daha fazla arttırılacağı da vurgulanmış.

Temmuz 2021 tarihi itibari ile FAST sistemi kullanıcı sayısı 11 milyona ulaştı. Bu sistemi kullanabilmek için telefon numarası, e-posta adresi ve T.C. kimlik numarası sahibi olmak yeterlidir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap