Cumhurbaşkanı Erdoğan Rezerv ve Enflasyon Açıklaması Yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rezerv ve Enflasyon Açıklaması Yaptı!
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rezervler ve enflasyon hakkında bugün bazı açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş Toplu Açılış Töreni’nde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda düşüş gözlemlenebilmesi için gerekli çalışmaların devam ettiğini söylerken “Enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.” Sözlerine de yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, rezervler konusunda şu açıklamalara yer verdi;

‘’ Enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız. Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu, Bay Kemal bunu sorup duruyordu, dikkat ederseniz artık hiç sesi çıkmıyor.’’

cumhurbaşkanı erdoğan

Ay başında gerçekleştirdiği konuşmada rezervlerde artışın devam edeceğini açıklayan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre son hafta içerisinde toplam brüt rezervlerin 119 milyar USD değere ulaştığını ve net uluslararası rezervlerin ise toplam 27.8 milyar USD değere ulaştığını söyledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap