Trendlerdeki Yazı

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç Kredisi Nedir?
0

İhtiyaç kredisi, tatil, yol, eğitim, seyahat ve giyim gibi bireysel harcama ve tüketimleriniz için gerekli nakit ihtiyacınızın karşılandığı ve taksitlerinin uzun süreç içerisinde gerçekleştirildiği bir finansman türüdür. Bu kredi sayesinde ihtiyaçlarınızı daha sonraya ertelemenize gerek kalmadan, bütçenize göre taksitler belirleyerek ödeme yapabilirsiniz. Genellikle birçok banka bu tarz kredi türü için maksimum 36 taksit imkânı sunmaktadır ve bu taksit sayısı bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Taksit sayısı ise bireyin kendi tercihine ve bütçesine bağlı olarak belirlenmektedir.

İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Bu kredi türü standart bir finansman olma özelliğine sahiptir ve taksit aralığı ise 3-36 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca, 3 aylık erteleme seçeneği de bu kredi türünde sunulmaktadır. İhtiyaç kredisinin faiz ve vade oranları başvuru yapan kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

ihtiyaç kredisi

Kimler İhtiyaç Kredisi Alabilir?

Aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan bireyler, asgari ücretliler, serbest meslek mensubu bireyler ve emekliler gibi çeşitli hane halkı bu kredi için başvuru yapabilir. Fakat, açık karşılıksız çeki bulunan, açık takip kaydı bulunan ve açık protestolu senedi bulunan bireyler bu kredi türünü kullanmak için uygun değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap