Kredi Kartı

4 ay önce

Ticari Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır? Avantajları Nedir?

Ticari kredi kartının limiti belirlenirken işletmenin talebi, işletmenin iş hacmi ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi notu oldukça önemli etkenlerdir.

1 sene önce

Kredi Kartı Kullanımının Ülke Ekonomisine Sağladığı 10 Önemli Fayda

Kredi kartı kullanımı kayıt dışı ekonominin önüne geçilmesi için çok büyük bir katkı sahibi olduğu gibi ülke ekonomisi için de oldukça fazla katkısı bulunan bir şeydir.

1 sene önce

POS Cihazı Nasıl Alınır?

POS cihazı veya bir başka isim ile POS makinesi, telefon bağlantısı kullanılarak işyeri ile banka arasındaki bağlantının sağlandığı elektronik alete verilen isimdir.

1 sene önce

Kredi Kartını Bilinçli Kullanmak için Özel Tüyolar

Tüm bu sıkıntılara rağmen kredi kartı bilinçli olarak kullanıldığı zaman kendinize, işletmelere, diğer tüketicilere ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

1 sene önce

Kredi Kartı Kullanımının Dezavantajları

Peki, neden toplum içerisinde yer alan bireylerin bir kısmı kredi kartı kullanımını aktif olarak sürdürürken diğer kısmı kullanmak istemiyor? İşte, bu sorunun cevabı olma özelliğine sahip ve kredi kartı kullanımının dezavantajı olarak nitelendirilebilen o 6 sebep;

1 sene önce

Kredi Kartı Kullanımının Avantajları

Her ne kadar toplum içerisindeki bazı bireyler için kredi kartı kullanmak ciddi avantajlar sağlıyor olsa da bazı bireylerin kredi kartı kullanmamayı tercih ettiğini veya kredi kartı kullanımından kaçındığını görebiliriz.