Binance Nasıl Üye Olunur?

Binance Nasıl Üye Olunur?
0

Kripto para ticareti, özellikle son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan ve pek çok kişi tarafından yapılan bir yatırım olarak ön plana çıkmakta. Özellikle Türkiye’den kripto paralara oldukça yoğun ilgi gösterilmesi ile Binance gibi küresel borsaların ülkemizde hizmet vermeye başlaması da kaçınılmaz hale geldi.

Küresel kripto para borsaları, yerel borsalara kıyasla yatırımcılarına çok daha geniş bir işlem hacmi sunuyor. Dakikada milyonlarca dolarlık para transferleri yapılan bu borsalar dünyanın her yerinde kullanılıyor. Kripto para yatırımcıları, Binance üyelik ile sadece Bitcoin değil pek çok alt coin için de işlem yapabiliyor.

binance giriş

Binance, Türkiye’de resmi olarak faaliyet gösteren en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olarak biliniyor. Borsada pek çok farklı coin alım – satım işlemi yapılabiliyor. Dünyanın her yerinden üyeye sahip olan Binance üyelikleri tamamen ücretsiz ve oldukça kolay şekilde yapılabiliyor.

Binance, tıpkı tüm diğer borsalarda olduğu gibi hem borsayı hem de kullanıcıyı korumak adına çeşitli kimlik doğrulamalarına ihtiyaç duyuyor. Kripto para yatırımcılarının alışkın olduğu üzere kimlik ve hesap doğrulama süreçleri Binance borsasında da mevcut.

Binance Borsasına Üye Olmak Zor Mu?

Binance hesap açma süreci oldukça kolay şekilde tamamlanabiliyor. Kısa bir form ile online olarak kayıt olabileceğiniz borsanın diğer sitelere kayıt olmaktan herhangi bir farkı bulunmuyor. Referans kodu sistemi bulunan borsada, referans ile kaydolan üyelere kimi zaman komisyon indirimleri de sunuluyor.

Üye olmak sadece birkaç dakikada tamamlanabilen bir işlem. Akabinde ise hesabınızı açarken kullandığınız e-posta adresini doğrulayarak Binance giriş sayfasından giriş yapabilirsiniz. Bu işlemleri tamamlamanızın ardından, dolandırıcılığın önüne geçmek adına kimliğinizi onaylamanız isteniyor.

Binance, en popüler kripto para borsalarından biri olduğu gibi en çok alt coin ile işlem yapılabilen borsalar arasında da yer alıyor. Özellikle, son dönemlerde fazlasıyla popüler olan Dogecoin, CHZ ve Shiba gibi coinlerin alım – satımının yapılabilmesi ile yatırımcılar bu borsadan tam anlamıyla yararlanabiliyor.

Binance Üyeliği Nasıl Onaylanır?

Binance hesap açma işlemlerini tamamlamak için hesabınızın kimlik doğrulamasını tamamlamanız gerekiyor. Bu doğrulama, hem hesabınızın kötü niyetli insanların eline geçmemesi hem de dolandırıcılığın önüne geçmek için isteniyor.

Kimliğinizi doğrulamak için borsaya bir fotoğrafınızı ve kimliğinizin görüntüsünü göndermeniz gerekiyor. Yapay zeka destekli yapılan bu doğrulama, Binance mobil uygulaması üzerinden çok kısa sürede tamamlanabiliyor. İşlemin tamamlanmasından hemen sonra Binance üyelik onayınız gerçekleşiyor ve para yatırmanız aktif ediliyor.

Bu aşamadan sonra dilediğiniz kripto parayı satın almanız, dilerseniz diğer borsalarda bulunan kripto paraları Binance hesabınıza transfer edebilmeniz mümkün oluyor.

Kripto Para Borsalarına Kaydolmak Güvenilir Mi?

Kimi kripto para borsasının güvenilirliğinden şüphe etmek oldukça normal olsa da Binance gibi küresel bir borsanın tamamen güvenilir olduğunu söylemek mümkün. Milyarlarca dolarlık likiditesi ile dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, yatırımcılarına her zaman şeffaf ve detaylı bilgilendirmelerde bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak, Binance Coin gibi borsaya özel coinlerin oldukça değerli olması da bu borsayı güvenilir kılan detaylardan bir tanesi. Binance hesap açma işlemini tamamladıktan sonra, hesabınızı güvence altına alacak güvenlik önlemlerini aktif ettikten sonra, herhangi bir sorun yaşamadan kripto para yatırımcılığına başlayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap