Binance Hesap Açma Anlatımı

Binance Hesap Açma Anlatımı
0

Kripto paralar artık herkesin duyduğu, gencinden yaşlısına kadar pek çok kişinin yatırım aracı olarak tercih ettiği bir kavrama dönüşmüş durumda. Sadece Türkiye için değil, dünyanın her yerinden yatırımcılar için geçerli olan bu durum, kripto para ticareti yapılan borsaların sayısının artmasına yol açıyor.

Bir süre önce Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan Binance, global coin piyasalarında işlem yapabileceğiniz en büyük borsalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Milyonlarca dolarlık işlem portföyü ve yüzlerce farklı coin alternatifi ile yatırımcılara hizmet veren bu borsada her gün yüksek miktarlarda işlem yapılıyor.

Türkiye’de faaliyet göstermesi ile birlikte Türkçe teknik destek ekibi de istihdam eden Binance, kullanıcılarına her an erişebilecekleri bir kripto para borsası sunuyor. Pek çok açıdan tercih sebebi olan bu borsaya kayıt olmak için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor.

Binance Hesabı Açmak Kolay Mı?

Binance hesap açma işlemi birkaç adımda tamamlanabilen, fazlasıyla kolay bir süreç. Bilgisayar konusunda pek fazla bilgisi olmayan kişilerin bile rahatça hesap açabileceği bir uygulamaya sahip olan bu borsada hesabınız sadece dakikalar içinde kullanılabiliyor.

Binance kayıt olma aşamasında, hesabınıza erişmek için kullanacağınız bir e-posta adresine sahip olmanız yeterli. Bu e-posta adresi ile birlikte güçlü bir şifre belirleyerek formu doldurmanız gerekiyor. Binance borsasına ait internet sitesi üzerinden kayıt olabileceğiniz gibi borsaya ait mobil uygulamayı da tercih edebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra şifrenizin başkalarının eline geçmesini engellemeniz oldukça önemli. Yatırımlarınızın güvende olması için mutlaka çift kademeli doğrulamayı aktif etmeniz, telefon numaranızı doğrulamanız tavsiye ediliyor.

Binance güvenilir mi hesabınıza giriş yaparken paylaşımlı bilgisayarlardan girmemeye çalışmanız da çok önemli. Şifrenizin başkaları tarafından ele geçirilmesi yatırımlarınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle, güvenilir bir borsaya emanet edeceğiniz hesabınızın şifresini mümkün olduğu kadar iyi korumalısınız.

binance güvenilir mi

Binance Güvenilir Bir Borsa Mı?

Küresel kripto para hareketlerinin büyük bölümü Binance yorumları borsası üzerinden gerçekleştiriliyor. Oldukça yüksek sayıda üyeye sahip olan bu borsada milyarlarca dolarlık bir pazar mevcut. Sadece Bitcoin gibi coinler ile değil aynı zamanda onlarca farklı alt coin ile de yatırım fırsatı veren bu borsada yatırım yapmak fazlasıyla güvenli.

Küresel bir borsa olmasına ek olarak çok yüklü miktarlarda parayı bu borsaya emanet eden yatırımcılar sayesinde likidite sorunu yaşamayan Binance, hesabınızı açtığınız andan itibaren karşınıza çıkacak her şeyi şeffaf olarak anlatıyor. Şirket yapısı da dahil olmak üzere, Binance ile ilgili merak ettiğiniz her şey halka açık olarak belirtiliyor.

Binance Kayıt Olma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Binance kayıt olma işlemi sadece birkaç dakika süren kısa bir form doldurma ile tamamlanabiliyor. Bununla birlikte, hesabınızın tam olarak aktif olması ve kripto para ticaretine başlayabilmeniz için bir takım doğrulamalar gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Hem hesabınızın güvence altında tutulması hem de dolandırıcılıkların önüne geçilmesi adına kimliğinizi doğrulamanız istemiyor. Mobil uygulama ve internet sitesinden yapılabilen, yapay zeka destekli bu doğrulama aşaması bir saatten birkaç güne kadar değişen sürelerde tamamlanabiliyor. Ortalama olarak birkaç saatte biten bu işlemden sonra hesabınızı kullanarak dilediğiniz gibi kripto para alım satımı yapmanıza izin veriliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap