Binance Borsasında Nasıl Hesap Açılır?

Binance Borsasında Nasıl Hesap Açılır?
0

Bitcoin de dahil olmak üzere herhangi bir kripto paranın ticaretini yapabilmek için mutlaka bir borsada hesap açmanız gerekli. Binance gibi küresel borsalarda açabileceğiniz hesaplar ile borsanın sunduğu tüm coinler arasında işlem yapabilir, dilediğiniz coini alıp satabilirsiniz.

Dünya üzerinde her gün milyonlarca dolar değerinde kripto para işlemi yapılıyor. Bu işlemlerin büyük çoğunluğu yerel borsalar yerine küresel olarak işlem yapılabilen, Binance gibi büyük borsalarda gerçekleştiriliyor. Binance, her gün milyonlarca dolara ulaşan oldukça yüksek bir işlem hacmiyle yatırımcılara hizmet veriyor.

Binance gibi borsa platformlarında hesap açmak her ne kadar kolay olsa da mutlaka çeşitli doğrulamaların düzgün şekilde yapılması gerekiyor. Bitcoin ve diğer kripto paraların takip edilemez olması nedeniyle, kötü niyetli insanlar tarafından suiistimal edilmeye oldukça müsait yapıları mutlaka denetim gerektiriyor. Kripto para borsaları, kredi kartı dolandırıcılıklarını ve diğer yasadışı işlemleri engellemek için kayıt olan herkesten kimlik doğrulaması talep ediyor.

Binance hesap açma işlemini tamamladığınız andan itibaren kimi zaman birkaç gün süren doğrulamayı beklemeniz gerekebiliyor. Çoğu zaman çok kısa sürede tamamlanıyor olsa da eksik veya yanlış evrak göndermeniz durumunda bu süre uzayabiliyor. Binance kayıt olma işlemi bittikten sonra hemen başlayan bu aşamada dikkatli davranmanız halinde, sadece birkaç saat içinde kripto para ticaretine başlayabilmeniz mümkün.

Binance Kayıt Olma Aşamaları

Binance yorumları işlemleri için ilk olarak kullandığınız ve size ait bir e-posta adresiniz olması gerekiyor. Hesap açma sayfasında, e-posta adresiniz ile birlikte belirleyeceğiniz güçlü bir şifreyi girmeniz isteniyor. Kayıt formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize gönderilen linke tıklayarak hesabınızı onaylamanız gerekiyor.

Hesabınızı onayladıktan sonra ilk aşama tamamlanıyor. Bunun ardından, Binance hesabınızın gerçekten sizin tarafınızdan kullanılacağını doğrulamak ve hesap bilgilerinizi tamamlamak için kimlik doğrulama aşamasına geçiliyor.

Kimlik doğrulama aşamasında, kullanıcının fotoğrafı ve resmi bir kimlik belgesi talep ediliyor. Bu aşamada hesabınız için verdiğiniz bilgiler ile kimliğinizin uyuşup uyuşmadığının kontrolü gerçekleştiriliyor. Eğer herhangi bir sorun bulunmuyorsa hesabınız aktif edilerek kripto para alım – satımı yapmanıza izin veriliyor.

binance yorumları

Binance Kimlik Doğrulaması Zorunlu Mu?

Tüm kripto para borsalarında, ortak olarak kimlik doğrulaması yapılmakta. Bu doğrulamanın yapılmasındaki temel amaç hesaplarınızı güvence altında tutmak olduğu gibi borsanın herhangi bir dolandırıcılık mağduru edilmemesini sağlamak.

Binance güvenilir mi gibi küresel borsalarda kimlik bilgilerinizin ve evraklarınızın güvenliği oldukça katı şekilde sağlanıyor. Şifrelenerek saklanan bu veriler hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmıyor. Yine aynı şekilde, borsada herhangi bir hacklenme durumu yaşanması halinde güvende olabilmesi adına şifreli olarak tutuluyor.

Büyük kripto para borsalarının her birinde kimlik doğrulaması zorunlu. Binance hesap açma işleminin tamamlanması için de yine aynı şekilde kimliğinizi doğrulatmanız dışında bir seçenek bulunmuyor.

Binance Hesabı Açmak Güvenilir Mi?

Binance, kripto para borsaları arasında en çok kullanıcıya sahip sitelerden bir tanesi. Küresel olarak faaliyet göstermesine ek olarak milyon dolarlık işlem hacimleri ile sektörde varlık gösteriyor. Sadece kripto para ticaretinde değil, aynı zamanda Binance Coin gibi kendine ait kripto parasıyla da yatırımcılar tarafından tercih ediliyor.

Binance, bugün işlem yapabileceğiniz borsalar arasında, dünya çapındaki en güvenilir borsalardan biri olarak biliniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap