Motorin Yine Zamlandı!

Motorin Yine Zamlandı!
0

Motorin, bugün Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Sendikası’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre yine zamlandı. Yapılan açıklamaya göre 3 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere 0.05 TL zam yapıldı.

En son Mayıs 2021 tarihinde pompa fiyatına yansıyacak şekilde zam yapılan motorin yarın itibari ile yeni bir zam tarihi güncellemesi gerçekleştirmiş olacak. LPG’de ise yapılan son zam Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşmişti ve pompa fiyatına 0.39 TL olarak yansımıştı.

motorine zam

Gerçekleştirilen son genel kurul toplantısında tekrar başkan seçilen Fesih Aktaş, Eşel Mobil Sistemi’nin benzin ve motorinde Aralık 2020 tarihinden beridir kesintisiz şekilde devam ettiğini fakat bu desteğin devam ettirilebilmesi için zaruri bir ÖTV artırımına gidilebileceğini belirtmişti. Yapılan bu uygulamanın ise 2021 yılında devlete 18 milyar TL tutarında maliyet yaratacağı açıklanmıştı.

Pandemi sürecinin başında gerçekleşen sert düşüş sonrasında yaklaşık olarak %75 değer kazanan petrol fiyatlarına ek olarak döviz kurunda meydana gelen yükselişler de sebep olarak gösterildi. Böyle bir durumda ise pompa fiyatlarına zam yapılmasını tetiklediği de vurgulandı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap