Trendlerdeki Yazı

Crypto.com Detaylı İnceleme (Herkese 25$ Hediye!)

Crypto.com Detaylı İnceleme (Herkese 25$ Hediye!)
0

Crypto.com, 2016 yılında kurulan ve aktif olarak 3 milyonun üzerinde üyesi bulunan bir ödeme sistemi ve kripto para borsa hizmetidir. Platformun ana amacı kripto para kullanımını daha yaygın hale getirmek ve bu platformda kusursuz bir ödeme sistemi oluşturmaktır. Crypto.com’un genel merkezi Hong Kong’da yer almaktadır ve Kris Marszalek tarafından yönetilmektedir. Bu yönetici kişinin haricinde bu hizmetin 3 ortağı daha bulunmaktadır ve bu kişilerin de isimleri Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao’dur.

CRO Nedir?

CRO Token, Crypto.com projesinin geliştirmiş olduğu ikinci projedir ve önümüzdeki süreç içerisinde de aktif olarak kullanılacak olan tek projedir. Ayrıca, ekosistem içerisinde ana para birimi olarak kullanılan bu token 22 farklı borsada listelenmiştir ve çeşitli avantajların kullanılması için bu tokene sahip olma şartı bulunmaktadır. Ekosistem içerisinde CRO kullanmak veya CRO Token sahibi olmak kullanıcılar için çeşitli avantajlara da sahiptir.

crypto.com

Crypto.com’a Nasıl Üye Olunur?

Crypto.com üyesi olabilmek için ilk olarak akıllı telefonunuza uygulamayı indirmeniz gerekiyor çünkü buraya sadece uygulama ile üye olunmaktadır. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra ise şu adımları takip ederek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz;

İlk olarak uygulamayı telefonumuza indiriyor ve açıyoruz. Daha sonra ise açılan ekrandan ‘’Sign Up’’ seçeneğine tıklıyoruz.

crypto.com üyelik açma

Uygulama hakkındaki tanıtım aşamasını ‘’Skip’’ seçeneği ile veya bu tanıtımları tek tek kontrol ederek geçiyoruz ve sonrasında aşağıda açılacak olan ekrana mail bilgilerimizi yazarak şartları kabul ediyoruz. Daha sonra ise ‘’Continue’’ seçeneğine tıklıyoruz.

crypto.com üyelik açma

Bu aşama tamamlandıktan sonra aşağıda yer alan görseldeki gibi bir mesaj ekranımızda belirecektir. Burada mail adresine giriş yaparak üyeliğinizi onaylamanız talep edilecektir.

crypto.com üyelik açma

Mail adresinize gelen onay maili sonrasında ise yeniden mobil uygulamaya yönlendirileceksiniz ve sonrasında da cep telefonu numaranız talep edilecektir. Telefon numaranızı girdikten sonra ise mobil onay aşamasını da tamamlamış olacaksınız. Sonrasında ise uygulama tarafından sizden talep edilen bilgileri tamamlamanız gerekmektedir. Bu bilgilerin tamamlanması durumunda hesabınız kullanılabilirlik durumu olarak aktif hale gelecektir.

Tüm bu kayıt işlemlerinin sonunda ise KYC (Know Your Customer) işlemini gerçekleştirmek ve 18 yaşından büyük olduğunuzu kanıtlamak için bu hizmet sizden kimlik bilgilerinizi ve sizin hakkında bazı bilgileri talep edecektir.

NOT: Crypto.com sektörün öncü hizmetlerinden birisidir ve talep edilen bilgiler güvenli şekilde saklanmaktadır. Üyelik sahibi olabilmek ve bir alt başlıkta belirteceğimiz bonus sisteminden faydalanabilmek için bu aşamanın tamamlanması gerekmektedir.

SORUMLULUK REDDİ: Oluşacak herhangi bir problemden kesinlikle Ekonomi 101 sorumlu değildir, kimse zorla üye yapılmamaktadır.

25$ Hediye Nasıl Alınır? Şartlar Nedir?

25$ yeni kayıt bonusu ödülü alabilmek için kesinlikle üye kaydınızı yaparken belirtmiş olduğumuz linki kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki referans kodu bulunmaksızın üye olursanız kesinlikle bu bonustan faydalanamıyorsunuz. Ayrıca, üye bonusu elde edebilmek için belirlenen şartların çok ağır olmadığını ve bu şartları sağladığınız zaman ekstra avantajlar elde edeceğinizi de bildirmek istiyoruz.

Üyelik Linki: https://crypto.com/app/usthn7h2vp

Üyelik linkine tıkladıktan sonra ve üyelik işleminizi tamamladıktan sonra ise üyelik bonusu elde edebilmek için şu şartları sağlamış olmanız gerekiyor;

 • Üyeliğinizin kimlik onayını tamamlamak (Bu aşama tamamlandıktan sonra bonus hesabınıza tanımlanıyor fakat diğer adımları tamamladıktan sonra bu bonusu nakit olarak çekebiliyorsunuz.)
 • Kimlik onayı aşaması sonrasında ise minimum 2.500 CRO satın almanız ve bu CRO’ları stake etmeniz gerekmektedir.
 • Stake işlemi sonrasında ise herhangi bir üret talep edilmeksizin kart başvurusu işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Kart başvuru sürecini de tamamladıktan sonra bonusunuzu nakit olarak çekmeye hak kazanacaksınız.

DİPNOT: CRO staking avantajlarını görmek için makaleyi okumaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Crypto.com Borsası

Cyrpto.com borsası Kasım 2019 yılından beridir hizmet vermekte olan ve diğer borsalara göre de çeşitli avantajlara sahip olan bir hizmettir. Çeşitli hizmet ve kullanım kolaylıklarının yanı sıra neredeyse %100’e varan komisyon indirimleri sağlıyor olması da birçok kullanıcı için çok büyük bir avantajdır. Bu hizmette iki temel ve gelişmiş seçenekleri olmak üzere iki farklı doğrulama sistemi kullanılmaktadır. Temel tercih, kullanıcıların tüm özellikleri kullanmasına imkân sağlarken sadece işlem limitlerinde bazı sınırlandırmalar bulundurmaktadır fakat gelişmiş tercihte bu işlem limiti birçok kullanıcının erişemeyeceği kadar yüksek seviyededir.

Ayrıca, şunu da belirtmek gerekiyor ki üyelik bonusunu almak için gerekli şartları yerine getiren kullanıcılar otomatik olarak gelişmiş seçenek sınıfında işlem yapabilmektedir.

Crypto.com borsa hizmetinin bilinen günlük işlem hacmi ise 132.000.000$ seviyelerindedir.

Crypto.com Uygulaması

Crypto.com hizmetinin IOS ve Android işletim sistemleri için uygulaması bulunmaktadır ve bu uygulamalar aracılığı ile Crypto.com tarafından sunulmakta olan tüm hizmetlere erişim mümkündür. Resmî web sitesinden elde edilen verilere göre bu uygulama ile 7 farklı fiat para birimi ve 80’in üzerinde de kripto para birimi almak ve satmak mümkündür. Üstelik bu alım-satım işlemleri için özel olarak bir noktada bulunma şartı da bulunmuyor, dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman işlem yapabiliyorsunuz. Yine uygulamayı kullanarak kripto para satıp alabilir, kripto para ile transfer yapabilir ve 200’den fazla kripto para fiyatlarını takip edebilirsiniz.

crypto.com nedir

Crypto.com Kart Hizmeti

Crypto.com’un popüler olmasında ve rakiplerine göre ciddi bir avantaj elde edecek konuma gelmiş olmasının en önemli sebeplerinden birisi de debit kart hizmeti sağlamasıdır. Özellikle kripto para piyasalarında bu gibi hizmet sağlayan bir firma bulunmaması ile sektörün büyük açığını kapatan bu hizmet ile çeşitli avantajlardan faydalanmak mümkündür. Ücretsiz olarak kart talep edilmesi mümkündür fakat bazı yatırım koşulları ile özel kartları da talep edebilir ve bu kartların daha fazla avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

Crypto.com’a ait debit kart siparişi verebilmek için platformun kendi tokeni olan CRO Token stake etmeniz gerekmektedir. Kart çeşitlerine göre bu stake oranı değişiklik göstermektedir ve bu stake işlemi için 2.500-2.500.000 CRO arasında bakiye sahibi olmanız gerekmektedir. Stake oranı ile doğru orantılı olarak her kart çeşidinin çeşitli avantajları bulunmaktadır.

Ücretsiz olarak dağıtılan kart haricinde diğer tüm kartların ortak özelliği ise Spotify, Netflix ve Amazon Prime harcamalarınızda %100 ücret iadesi sağlıyor olmasıdır. Kartlar çeşitliliğe göre avantaj değişikliği gösteriyor olduğu için detaylı bilgiye https://crypto.com/en/cards.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Crypto.com Staking Hizmeti

Crypto.com, borsa ve kart hizmetinin yanı sıra merkeziyetsiz finans projesi olduğu için yatırımcılara kripto para bakiyeleri ile faiz geliri elde etme fırsatı da sunmaktadır. Stake hizmeti sayesinde birikim sağladığınız veya kullanmadığınız kripto paralarınızı değerlendirebilir ve kripto para türüne, tercih edilen faiz süresine bağlı olarak %12’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Crypto.com staking hizmetinde şu kripto paraları kullanarak faiz geliri elde edebilirsiniz;

crypto.com inceleme

Ayrıca, Amerikan Doları’na endekslenmiş şu kripto para birimlerini de kullanarak USD bazlı faiz getirisi elde edebilirsiniz. Üstelik bu getiri oranları inanılmaz derece yüksek!

gorsel 5

Crypto.com Kredi Hizmeti

Crypto.com, borsa, kart ve stake hizmeti dışında kullanıcılara kredi dağıtımı yapma hizmeti de vermektedir. Tıpkı bir bankada olduğu gibi kullanıcılar kredi başvurusu yaparak buradan kredi alabilir ve kredi faizi ile de geri ödeme yapabilir. Crypto.com tarafından sağlanan krediler anında onaylanmaktadır ve hemen kullanıma müsaittir. Ayrıca kredi ödemesi için herhangi şekilde net bir tarih belirlenmemekte ve kredi müsaitlik durumunuz kontrol edilmemektedir.

Peki, buraya kadar her şey güzel ama nasıl kredi alabiliriz? İşte, burada içinizdeki heves sönecek çünkü Crypto.com’dan kredi alabilmek için teminat olarak çekim yapacağınız miktarın 1.5 katı kripto para göstermeniz gerekmektedir. Her ne kadar bu kulağa pek hoş gibi gelmiyor olsa da kolay kredi alabilmek için ve kredi sağlayan yatırımcılara da güvence sağlamak için bu şekilde bir sistem oluşturulmak zorunda kalmış.

Peki, param varken neden kredi almalıyım dediğinizi duyar gibiyim. Burada ise verilebilecek tek cevap kendi ana paranızı güvende tutarken kredi ile elde edeceğiniz miktarı değerlendirmek ve buradan kâr marjı elde etmek olacaktır. Yani, zararda olan kripto para bakiyelerinize dokunmadan bu bakiyeleri teminat gösterebilir ve buradan elde edeceğiniz krediyi kullanarak getiri elde edebilirsiniz. Bu şekilde başarılı olmanız durumunda ise hem ana paranız sizin cebinizde kalmış olacak hem de bir başkasının parası ile para kazanmış olacaksınız.

Crypto.com Pay Hizmeti

Crypto.com geliştirmiş olduğu ödeme sistemleri sayesinde e-ticaret siteleri için de oldukça önemli hizmetler sağlamaktadır. Kripto para ile ödeme kabul edebileceğiniz Crypto Pay hizmeti oldukça kullanışlı ve oldukça faydalı bir hizmet olarak dikkatleri çekiyor. Crypto Pay uygulamasının şu yazılımlar ile de uyumlu ve sıkıntısız çalıştığı belirtilmiş;

crypto.com üyelik bonusu

Crypto.com DeFi

Crypto.com DeFi cüzdan hizmeti sayesinde dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde kolayca kripto para swap işlemlerinizi yapabilir ve herhangi bir borsa hesabına para aktarmadan çeşitli kripto paralar arasında takas işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayırca, bu işlem o kadar basittir ki hiç tecrübesi olmayan birisi de kolayca bu işlemleri gerçekleştirebilir. Yapılması gereken tek şey Crypto.com uygulamasına giriş yapmak ve sonrasında ise swap menüsünden işlem yapılacak iki kripto para birimini seçerek miktarı girmek olacaktır. Sonrasında ise tek dokunuşla işleme onay vererek bu değişim işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız. Son olarak, DeFi cüzdan hizmeti sayfasında ise yazılan şu sözler dikkat çekmektedir;

‘’ Paranızı, verilerinizi ve kimliğinizi kontrol etmenin temel insan hakkınız olduğuna inanıyoruz.’’

Crypto.com Kripto Para Fiyatlar Sayfası

Crypto.com sunmuş olduğu tüm bu hizmetlerin yanı sıra kripto para fiyatlarının detaylı olarak paylaşıldığı bir sayfa ile de kolayca verilere ulaşmanıza imkân sağlamaktadır. Yeni eklenen bu özellik sayesinde kripto para piyasalarındaki ticaret verileri için ayrı bir web sitesi ziyaret etmenize gerek kalmamıştır. Burada paylaşılan veriler sayesinde popüler ilk 50 kripto para birimi sıralamasını görebilir, bu para birimlerinin güncel fiyatları hakkında bilgi edinebilir, bu kripto para birimlerinin son 24 saatlik değişimlerini görebilir ve bu kripto para birimlerinin son 24 saatlik işlem hacmi verilerine erişebilirsiniz. Ayrıca, bu sayfa içerisinde yer alan ve aktif olarak Crypto.com borsasında işlem gören kripto para çiftlerinin yanında bulunan trade butonu sayesinde tüm işlem çiftlerine kolaylıkla erişebilirsiniz.

crypto.com bedava para kazanmak
Crypto.com Detaylı İnceleme (Herkese 25$ Hediye!) 10

Neden Crypto.com?

 • Yüksek işlem hacmine sahip borsa hizmeti sayesinde Crypto.com cüzdanınızdaki bakiyenizi hızlıca istediğiniz şekilde trade yapabilirsiniz.
 • Gelişmiş ve kullanıcı dostu arayüz sahibi mobil uygulaması bulunmaktadır.
 • Kullanıcılarına ücretsiz olarak kripto para birimlerini harcayabileceği debit kart sağlamaktadır.
 • Yeni kayıt olan tüm üyelerine kazanç sağlayacak şartlar ile 25$ hediye vermektedir.
 • Çeşitli debit kart seçenekleri ile yüzlerce avantaj sağlamaktadır.
 • Netflix, Spotify, Youtube ve Amazon Prime gibi harcamalarınızın tamamını iade etmektedir.
 • Kripto para birikimlerinize faiz getirisi sağlamaktadır.
 • Hiçbir kefil ihtiyacı olmadan, masrafsız ve vakit kaybetmeksizin kredi çekme imkânı sunmaktadır.
 • Ödeme sistemi entegresi ile e-ticaretlerinizde kripto para ile ödeme kabul etme imkânı sunmaktadır.
 • Kripto para birimleri hakkında detaylı veriler sunmaktadır.
 • CRO stake ederek birden fazla şekilde kazanç elde etme imkânı sunmaktadır.
 • Yüksek güvenlik önlemleri ile kullanıcı dostu bir hizmettir.

NOT: 25$ yeni üyelik bonusu hakkında daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulmak için Ekonomi 101 sosyal medya hesaplarına veya iletişim kısmında yer alan e-mail adreslerimize ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Bankacılık ve Finans mezunu, 24 yaşında Ekonomi meraklısı birisiyim. Aktif olarak web sitem için yazılar hazırlıyor ve trade işlemleri gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 7 yıllık trade deneyimim bulunmaktadır.

Yorum Yap